آیا به واحدهای خالی شارژ تعلق می گیرد ؟ مالکان واحدهای خالی هم باید هزینه‌های ساختمان را بپردازند و خالی بودن واحد، دلیلی برای نپرداختن هزینه‌ها نخواهد بود. کارشناسان وکیل‌آنلاین در این مورد توضیح داده‌اند.

 به گزارش خبرگزاری میران، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره پرداخت هزینه‌های ساختمان از سوی مالک آپارتمانی که خالی از سکنه است، این است:

بنده مالک یک دستگاه آپارتمان خالی از سکنه هستم که ماهیانه شارژ آن را پرداخت میکنم. الان بعد از یک سال مدیریت ساختمان به بنده پیام داده مبلغی دیگر بابت هزینه های تعمیر درب پارکینگ و آسانسور باید به ایشان بدهم. آیا واحدی که خالی است باید به غیر از شارژ ماهیانه مبلغ دیگری هم بپردازد؟

پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین:
مطابق ماده ۴ قانون تملک آپارتمان ها، حقوق و تعهدات و همچنین سهم هر یک از مالکان قسمتهای اختصاصی از مخارج قسمتهای مشترک متناسب است با نسبت مساحت قسمت اختصاصی به مجموع مساحت قسمتهای اختصاصی تمام ساختمان بجز هزینه هایی که به دلیل عدم ارتباط با مساحت زیر بنا به نحو مساوی تقسیم خواهد شد و یا اینکه مالکان ترتیب دیگری را برای تقسیم حقوق و تعهدات و مخارج پیش بینی کرده باشند. پرداخت هزینه های مشترک اعم از اینکه ملک مورد استفاده قرار گیرد یا نگیرد، الزامی است.

منبع : خبرگزاری میزان

املاک نامی کیش

مرکز مشاوره و سرمایه گذاری ملکی در جزیره زیبای کیش

خرید ، فروش و رهن و اجاره آپارتمانهای مسکونی در شهرک صدف ، سفین ، مرکز شهر
خرید ، فروش و رهن و اجاره آپارتمانهای مسکونی در برجهای مسکونی معتبر کیش مانند : برجهای دوقلو ، برجهای آینده ساز ، میکا ، برجهای طلایی 
خرید و فروش ویلا در مناطق ساحلی ، شهرک صدف ، دامون ساحلی و . . .
خرید و فروش – رهن و اجاره دفاتر اداری در مراکز اداری کیش ، بندرگاه کیش ، منطقه گلدیس ، برجهای اداری و بازار سارینا یک
خرید و فروش زمین مسکونی ، اداری ، هتل ، انبوه سازی و مشارکت در ساخت در مناطق ساحلی و مسکونی ، اداری کیش
مشاوره تخصصی در زمینه خرید و فروش – رهن و اجاره سوله های صنعتی و انبار در شهرکهای صنعتی کیش
خرید و فروش – رهن و اجاره مغازه های تجاری در بازارهای معتبر کیش مانند مرکز تجاری ، بازار پردیس یک و دو ، مروارید ، پانیذ و . . .
پیش فروش آپارتمانهای مسکونی در برجهای معتبر در حال ساخت کیش مانند برجهای مسکونی پارسیس کیش و . . .
پیش فروش مغازه های تجار ی در بازار های معتبر و در حال ساخت کیش مانند بازار تجاری سارینا ۲ ، میکا و . . .

                                      

آیا به واحدهای خالی شارژ تعلق می گیرد ؟

آیا به واحدهای خالی شارژ تعلق می گیرد ؟